Windows 10 build 14983

Před pár dny vyšel nový insider preview  a to build 14983. Tento build obsahuje pár novinek včetně pozvolného zametání stop po Windows 7. Jedním z nich je odstranění „centra programů“

Toto okno v podstatě zmizelo z kontextové nabídky tlačítka start ( nebo win+X ). Místo tohoto okna se vyvolá „metrácká“ verze. Nezoufejte pořád se dá dohledat v této „metrácké“ verzi uplně na spodku okna. Ale je to další krok.

Co je ale katastrofa… mspaint.exe jak jsme ho znali snad už z Windows 95 nebo možná 3.1 je pryč. Chtěl jsem udělat screen okna programy a fuknce, tak jako obvykle zmáčknu PrtSc a poté do okna spustit napíšu mspaint.exe a co na mě vyskočilo mi vyrazilo dech. Microsoft malování nahradil aplikací Paint3D.

Jak je z názvu aplikace zřejmé umí také oproti starému dobrému malování i 3D. Tuto funkci jsem příliš nezkoumal ale všiml jsem si také aplikace View 3D ve stejném designu jako „malování“ , která bude sloužit k prohlížení 3D obrázků ( jaká skvělá dedukce )

Dále jsem objevil aplikace Rychlý pomocník což je jakási obdoba Teamvieweru a aplikaci Microsoft Wallet, která nejspíš bude jen pro smartphony na Win10 jelikož se mi uplně nepodařilo dohledat její spustitelný soubor v nabídce start.

Dále se dozvídáme o tom , že Anniversary Update vystřídá jakýsi Creators Update, který by měl obsahovat bezpečnostní aktualizace s ohledem na použití ve firemní síti. Bližší datum nasazení nebylo zveřejněno ale v Insider previewu se prý během příštího týdne začnou objevovat funkce z tohoto Creators Update. Dále nám dal Microsoft vědět, že prodejní balení systému Windows 10 budou k sehnání už s jako 1607 a nikoliv jako 1511.

Star Wars Rogue One

Předem bych rád upozornil , že v tento článek může obsahovat spoilery.

Když jsem včera zjistil , že je v kinech nový film z série Star Wars tak jsem neváhal a rezervoval místa v kině. Momentálně když píšu tento článek jsem se právě vrátil z kina.

Prvně Vás asi zklamu ale pokud čekáte , že uvidíte epické souboje světelným mečem tak se těšíte marně. Jediná část kde se objeví světelný meč je posledních pár scén , které dosazují příběh filmu do děje série. A jde konkrétně o scénu kde Lord Vader způsobí menší jatka mezi vojáky povstalců.

Příběh filmu je zasazen těsně před epizodu IV ( Nová naděje ). V podstatě ( né v podstatě ale úplně přesně ) film končí tam kde začíná epizoda IV.

Ve filmu se objeví pár starých známých jako je senátor Organo, admirál Ackbar, C3PO, R2D2 a Leia ( nepočítám Vadera, Imperátora atd.. ). Ovšem žádný z nich až snad na Ackbara nemá pro sebe vyhrazeno víc jak 2 scény.

V příběhu jde vlastně o to , že dcera věděckého důstojníka impéria a konstruktéra Hvězdy smrti ( který do stroje zakomponoval „bug“ díky kterému je možno Hvězdu zničit ) se na popud otce snaží získat plány Hvězdy smrti.

Mně osobně se film líbil až na pár detailů které mi úplně nesedí do původních filmů ( jedná se konkrétně o robota K2 ). Samozřejmě jsem počítal , že všechny postavy z tohoto prequelu nepřežijí. Je to pěkné obohacení sériového příběhu a dozvídáme se nové informace.

Pokud mluvíme o prequelech tak můžu doporučit fan-film o Darth Maulovi a jeho výcviku ( https://www.youtube.com/watch?v=Djo_91jN3Pk )

Závěrem bych dodal , že film se opravdu povedl a absence světelných mečů ani tolik neubírá faktu , že v průběhu s radostí poznáváte staré tváře a poznáváte i scény z navazujícího dílu.

Za mě 9 z 10

Začínáme znovu

Jak jistě víte nebo klidně i možná nevíte rozhodl jsem se zrušit diskuzní fórum , které tu dříve bývalo. Hlavním důvodem je v podstatě nulová návštěvnost od doby co jsem „převzal“ konkurenční fórum Pawno.cz. Na zrušení jsem se dohodl s mým správcem a k dnešnímu dni je vše zazálohováno a z webu smazáno. Rozhodl jsem se , že se pomocí tohoto webu budu prezentovat jako webový vývojář. Nějaké informace o mé osobě najdete na stránce O mně, v jakých jazycích pracuji pro změnu naleznete na stránce znalosti. Na stránce projekty se budu snažit aktualizovat data o projektech na který pracuji nebo spolupracuji. Stránka služby obsahuje s čím vším Vám mohu pomoct nebo co vše pro Vás mohu napsat nebo udělat. Na super tajné doméně ( odkaz v sidebaru ) hodlám nainstalovat čistou verzi nějakého diskuzního fóra ( nejspíš IPB ) do kterého se klan kočiček může uchýlit a spřádat své intriky a plány na svrhnutí prezidenta USA. Na tomto „fóru“ budu také prezentovat nebo lépe řečeno pomáhat s problémy s mými výtvory. Dále zde budu zveřejňovat veškeré své práce. Nový rok před námi a pár změn na Ewolutions.cz za námi.